O nás

   Všechno to začalo tak, že jsem si před několika lety chtěla pořídit domácího mazlíčka. První nápad byl pejsek, ale vzhledem k velké časové zatíženosti jsem se nakonec rozhodla pro kočičku. Začala jsem na internetu hledat informace, co vlastně taková kočka k životu potřebuje a první, co jsem se dočetla, bylo, že kočky jsou společenská zvířata a že ideální pro ně je, když žijí alespoň ve dvou. Tak bylo jasno, pořídím si tedy koťata dvě. Ovšem moc dlouho u dvou nezůstalo. Po měsíci od příchodu prvních dvou koťat jsem na ulici našla další, nemocné. Tak putovalo ke mně. Tři týdny nato jsem našla další kočičku (jak je možné, že teď vidím kočky na každém kroku, když dřív jsem žádnou nikdy nikde nepotkala, ptala jsem se stále :). Tak to ale dál nešlo, kontaktovala jsem proto sdružení Mostecké kočky a najednou se ze mě stal dobrovolník a depozitář. Ale z důvodu stále rostoucího počtu koček u mě doma a tím i vzniklých nákladů, jsem se rozhodla oddělit od sdružení Mostecké kočky a založit vlastní spolek.

kočky1

Je nás celkem pět zakladatelek Spolku Jasmína. Já, předsedkyně spolku a hlavní opečovávatelka našich svěřenců, moje mamka, která se bude starat především o hledání sponzorů a o vzornou péči o nemocného kocourka Myšáčka, dvě slečny, které ode mě mají každá dvě kočičky, obě mají na starosti především inzerci koček, péči o stránky a pořádání aukcí, a poslední členka má doma taky několik kočiček, ale zatím žádnou ode mě :-D, a na starosti má hlavně občasnou depozitní činnost.

Předem bych chtěla upozornit, že nejsme útulekale dobrovolný spolek, který pomáhá kočkám v nouzi především z vlastních prostředků. Nejsme oficiálně dotovaní od města. Děláme to dobrovolně bez nároku na výplatu a ve svém volném čase mimo naše zaměstnání.

Proto jsme závislé i na drobných dárcích a menších sponzorských darech.

Já i ostatní členky se budeme snažit snižovat populaci toulavých koček kastrací, v rámci svých sil, jak finančních, psychických i prostorových. Budeme vděčné za každou pomoc a každého dobrovolníka.

Zuzana Homolková

One Comment

  1. Dobrý den,mám doma škrabadlo v zachovalém stavu,náš kocour jaksi více vyrostl,škrabadlo je nevyužívané.Můžete mi prosím napsat kam bych vám ho mohla dovést?Určitě ho vaše kočičky využijí.Jana

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *